Boya sökücüler, elektrostatik toz boya veya yaş boya ile kaplanmış metal yüzeylerin, yüzeyinde  ki boyalarının alkali veya solvent bazlı ürünlerle metale zarar vermeden sökülmesini sağlarlar.

Ürünler

  • PS 10 (Eriten Boya Sökücü)

    Solvent bazlı %100 konsantrasyonda kullanılan bir üründür. Boyayı eriterek çözer ve metal yüzeylere zarar vermeden boyanın banyonun dibine çökmesini sağlar. Plastik kaplarda kullanılması tavsiye edilir. Banyonun üzerinin kapatılması, ürünün uçmasını ciddi miktarda azaltır. Özellikle çok katlı boya aparatlarının boya sökme işleminde kullanılır. Ürünün boyayı sökme süresi boyanın reçinesine göre 3-60 dakika arasındadır. Ürünün tüketim miktarı boyanın içeriğine göre değişmektedir.

  • ​PS 30 (Boya Sökücü)

    PS 30, elektrostatik toz boya, yaş boya ve kataforez boyanın altından çeliğe ulaşınca, boyayı kağıt gibi yüzeyden kaldırarak ayrıştırır. Ürünün konsantrasyonu % 100 olarak kullanılır. Yüzeyden ayrışan boya kalıntılarını yüzeyden süzgeç yardımı ile ayrıştırmanız ve kullandığınız banyonun üzerini kapatmanız banyo ömrünü uzatacaktır. Genellikle hatalı boyanan parçalar için kullanılır.