Çelik yüzeylerin yaklaşık 4500c sıcaklıkta eriyik olan çinko banyosunda kaplanmasıyla  meydana gelir. Sıcak daldırma galvaniz çeliğin zırh giymiş halidir. Bundan ötürü inşaat ve yapı sektöründen enerji sektörüne kadar bir çok alanda çelik kullanımına sıcak daldırma galvaniz kaplama zorunluluğu getirilmiştir. Atun Kimya  bu alanda aşağıdaki kimyasalları tarafınıza sunmaktadır

Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama Prosesi

Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama Prosesi

Ürünler

 • Clemet Emal 1 (Asidik Yağ Alma)

  Demir ve çelik yüzeylerin üzerinde ki yağı temizlemek amacıyla kullanılan bir üründür. %5-15 arasında kullanılır. İçerdiği inhibitörlerden ötürü çeliği fazla aşındırmaz. Sonrasında hidroklorik asit veya sülfürik asit işlem banyolarına alınabilir. Banyo kontrolü basittir.

 • Clemet Ci (Gaz Kesici Ve Korozyon Inhibitörü)

  Hidroklorik asit banyolarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Asit banyolarında işlem gören çelik, demir ve döküm parçaların temizlenmesi sırasında çeliğin zarar görmesini %80-90’a kadar engeller. Özellikle cıvata gibi parçaların hidrojen gevrekliği problemi ile karşılaşmasının önüne geçer. Asit banyolarının üzerinde hafif bir köpük tabakası oluşturarak, asit buhar çıkışını engeller.

 • Clemet Ga (Asit Buharı Engelleyici)

  Hidroklorik asit ve Sülfürik asit banyolarından çıkan buharı engellemek amacıyla kullanılır.

 • Fluxtri Salts (Üç Tuzlu Flux)

  Sıcak daldırma galvaniz proseslerinde kullanılan ekonomik bir galvaniz hazırlayıcısıdır. Üç tuzludur, çelik veya döküm yüzeylerin daha parlak çıkmasını sağlar.

 • Galvaclean

  Çift tuzlu veya üç tuzlu flux ürünlerinin arıtma operasyonlarında çamurdan ve demirden temizlemek amacıyla kullanılır.

 • Organic Acean 33 (Organik Asit)

  Çelik, demir ve döküm parçaların pas, tufal ve kirliliklerden temizlemek amacıya kullanılan organik bir üründür. Metali fazla aşındırmaz, çevreye koku yaymaz. Banyo kurulumu ağırlıkça %50 oranında önerilir.

 • Pasi̇vasyon

  Sıcak daldırma galvanizlenmiş parçaların, galvanizleme sonrasında pasivasyon havuzlarında işleme tabi tutulmasının ana amacı beyaz oksitlenmeyi engellemek ve müşteriye gidene kadar korozyonu engellemektir ve ürün parlaklığını korumaktır.